Şömine Karşısında Keyifle Çalışmak

9 Nisan 2015 ama hala memlekete bahar gelmedi ısınamadık. Dışarısı yağmur çamur bu sene kış hakikatten kışlığını yaptı yıllardır bu kadar yağış olmamıştı. Standart muhabbet aman barajlar dolmuştur boş ver diyelim :)

Ben de sıkıldım ofise gitmeyeyim dedim geçtim şömine karşısına, uzattım ayaklarımı aldım MacBook Pro’mu elime ( sazımı ) başladım çalışmaya. Dışarıda ip gibi yağmur yağıyor hava karanlık açıkçası bu kış bu gri kapalı bulutlu havadan çok sıkıldım, nasıl yaz gelsin diye bekliyorum belli değil.

Aslına bakarsan bu makale biraz da Şömine anahtar kelimesinde yıllardır birlikte çalıştığımız Bilge Bey’e yarayacak. Yıllardır 1. sıradalar 4. sıraya düşmüşler aman dedi ben de tamam dedim biraz da ona faydası olsun diye bu makaleyi yazıyorum itiraf edeyim :)

İlk çalışmaya başladığımız zaman aklıma geldi, yine böyle bir kış günü böyle dediğime bakmayın bahar değil bildiğin dize kadar kar var yollar kilit olmuş trafik felç, millet araçları yol da bırakıp evine yürüyerek gidiyor falan sanırım 3 sene kadar önceydi. Telefon çaldı Bülent Bey telefonun ucundaki kişi buyrun dedim…

– Beyfendi dedi bizim web sitesi şöyle böyle yıllardır ilk sıradaydı…
– Eeeeeee ( dedim ve kafam da olasılıkları hemen canlandırdım )
– Bir süredir Google dan silindik gittik bize yardımcı olabilir misin?
– Elbette olurum dedim ve o karlı kışlı hava da kalktım yanlarına gittim.

O gün bu gündür de kendileri ile çalışırız. Elbette ki ilk önce çöp link temizliği yaptık bir üre sonra Google engeli kaldırdı sonra hızla yükseldik ve öncelikli şömine kelimesinde sonrasında da Decofire Şömine, Odunlu Şömine, Elektrikli Şömine, Doğalgazlı Şömine gibi anahtar kelimelerinde ilk sıraya yerleştik.

Geçen beni Bilge Bey aradı 4. sıraya düşmüşüz buna bir el at dedi tamam dedim. Gerçi Google dalgalandıkça dalgalanıyor bazen saçmalıyor bir süre sonra kendisine gelecektir ama yine de önlem almalı ve çalışmaları güçlendirmeli.

Bakalım yakın zaman da tekrar 1. sıradaki yerimizi alarak müşterimizi memnun etmeye devam edeceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir