Su Kabağı Lambaları için Sosyal Medya ve Seo Çalışma Başlangıcı

Merhaba Arkadaşlar;

Su Kabağı Lambaları süslemesi imalat ve satışını yapan bir müşterimiz için Sosyal Medya ve Web Siteleri için yeni bir çalışma başlatmış bulunuyoruz.

Oldukça güzel sanatsal değeri olan çalışmalar Gourd Lamps olarakta biliniyor. Biz de ilk gördüğümüz de çok beğendik bakın Buradan bir çok görsele ulaşabilirsiniz, sizin de ilginizi çekeceğine inanıyoruz.

Müşterimiz için amacımız sosyal medya da ve web aramalarında bulunabilir olmasını takipçi sayısının real olarak artması ve aylık cirolarının arttırılmasına yöneliktir.

Yapılan son Google güncellemeleri ve kişilerin mobil ve sosyal ağlardaki arayışları bulunma süreleri oldukça değişmiştir. Mevcut SEO çalışmalarının çok daha geniş kapsamlı olarak yapılıyor olması gerekliliği bulunmaktadır.

Bizler de bu doğrultu da çalışmalarımızı ilerletiyoruz ve %100 müşteri memnuniyeti ile yolumuza devam ediyoruz.

Çalışmalarımızı ve Referanslarımızı yeni müşterilerimize açıklıkla ve gururla vererek referanslarımızı arayıp gerçekten bizden memnunlar mı bilgi almalarını rica ediyoruz.

Kendimize olan güvenimiz oldukça yüksek başarı ile besleniyoruz ve sizin için de çalışmak için sabırsızlanıyoruz :)

SEO Macerasının Dünü Bu Günü ve Geleceği

yahoo-ve-altavista

Seo yani arama motoru optimizasyonu internet okyanusunda bulunabilir olmamızı sağlayacak olan en etkili gerekliliktir. Yıllar önce ilk internete bağlandığımda ne yapacağımı bilemediğimi hatırlıyorum ilk çevir sesini duyduğum ve bağlantı kurulurken ki heyecanım daha dün gibi ( 1997 ) bağlantı kuruldu yazısı ardından heyecanım yerini aptallığa bırakmaya başlamıştı sebebi ise evet internete bağlandım şimdi ne yapacağım sorusu karşısındaki çaresizliğim.

O zamanlar Yahoo konuşuluyordu Altavistadan bahsediliyordu bunlar dünya deviydi hatta Yahoo borsaya girdi milyon dolarlar kazandırdı TV reklamları oldu inanılmazdı en büyük eksiğimiz Türkçe içerikti ve aradığımız şeyi bulamamak özellikle beni çıldırtıyordu. Web Sitelerine ulaştığım zaman anlamsız şekilde bir birini tekrar eden birçok kelime dikkatimi çekmişti o kadar anlamsız ve sıradışı bir tekrar söz konusuydu ki güvendirici liginin olmaması yanında aradığım gerçek nitelikli bilgiye de maalesef ulaşamıyordum. Babamın şirketi için bir web sitesi yapmaya özendiğim zaman çeşitli bulduğum siteleri inceledikçe arka plan renklerinde yüzlerce bazen binlerce kelime blokları ile karşılaşıyordum ve bunun o zaman ki basit algoritmalar gereği arama motorlarında hemen her kelime de çıkmaya ve ziyaretçi kazanmaya çalışan sitelerin bilinçli zamani SEO çalışmaları olduğunu anladım. Okumaya devam et

Videolu Joomla Site Başlığı Title Keywords ve Description Düzenleme Dersi

Merhaba Arkadaşlar, Joomla 3.0.2 kurduğumuz örnek site de Videolu dersler hazırlıyoruz bu dersimiz de Joomla da Site başlığı “Title” Site Açıklaması “Description” ve Anahtar Kelimelerinin “Keywords” nasıl düzenleneceğini anlattık. Aşağıdaki videoyu izleyerek kafanızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.

Yukarıdaki video da bahsedilen düzenlemeler ile alakalı detaylı bilgiyi Bu Yazımız da bulabilirsiniz. Konu ile alakalı görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın lütfen.

Title Nasıl Olmalı “Site Başlığı”

Öncelikle web sitenizin “Ana Sayfası” olduğu gibi, “Alt Sayfalarının” da olduğunu unutmamalısınız.

“Title” Yani başlığınızı seçerken mevcut sayfanın neye hizmet ettiğini gözden geçirerek belirlemelisiniz.

Örneğin web siteniz “anahtar” üzerineyse site başlığınız

Aradığınız Tüm Anahtar Çeşitleri  Burada

Şeklinde olabilir örneğin

Burda dikkat etmeniz gereken okuyan kişinin tıklamasını sağlayacak şekilde ve uzunluğunun maksimum 70 karakter olmasına özen göstermelisiniz.

Peki Diğer Anahtarınız ne olacak?

İşte yapılan hatalar burada başlıyor. Maalesef Site içi Seo çalışması yapılırken çoğu kişi hatalı şekilde Web Sitelerinin Ana Sayfalarının Sanki Tek Sayfasıymış gibi düşünerek Tüm Anahtar Kelimelerini Ana Sayfa da Kullanmaktadır.

Oysa ki onlarca ya da yüzlerce alt sayfanız ve anahtar kelimeniz olabilir tüm hassasiyeti ana sayfanıza gösterdiğiniz gibi göstermelisiniz. Her anahtar kelimeniz ile ilgili alt sayfa oluşturup her alt sayfanın “Title” bu anahtar kelimenize göre olmalıdır. Okumaya devam et