Paravan Blog Sitelerin Kurumsal Seo İçin Önemi

Kurumsal Seo çalışması yaptıracağınız ya da yaptırdığınız Web sitenizin Google aramalarında yükselmesi için paravan sitelerin önemini hepimiz biliyoruz.  Bu yazımız da nelere dikkat etmeniz gerektiğini detayları ile anlatacağız.

Paravan Blog Siteleri Açarken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Öncelikle Blog siteyi açarken site isminin anahtar kelimemizi türeterek açmamız gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse bizim anahtar kelimemiz “Kurumsal Seo” bu sebeple paravan blog açarken ismini missal olarak eniyikurumsalseosirketi.wordpress.com gibi seçerek açmalıyız. Google özellikle 2013 yazındaki algoritmasında domain isimlerine oldukça önem vermeye başlamıştır. Google’ın “Hummingbird” yani sinek kuşu adını verdiği algoritması anahtar kelimenin domain de geçmesine ve bu domain içerisinde kaliteli benzersiz bir makale içinden sizin Kurumsal Şirket adresinize gelen Backlinklerin önemi oldukça artmıştır.

Paravan Site içerisindeki kaliteli ve benzersiz makalelerin önemi

Google’ın amacı kaliteli ve doğru bilgiyi kullanıcıya en hızlı ve hatasız bir şekilde sunmak üzerine kurgulanmıştır. Bu sebeple kaliteli benzersiz ve uzun makalelere çok büyük bir önem vermektedir. Bu kaliteli makalelerin sizin hedef web sitenizi gösteriyor olması Google’ın sitenizi bu anahtar kelime de otorite site olarak Kabul etmesine ve ön sıralara çıkartmak için gerekli puanı vermesine olanak tanır.

Paravan Blog içerisinde kullanılması tavsiye edilen backlink adedi

Özgün makaleniz içerisinde iki adet backlink kullanmanız yeterli olacaktır size tavsiyem bu backlinkleri çeşitlendirerek belirlemenizdir. Buna örnek vermek gerekirse anahtar kelimemiz “Kurumsal Seo” ise biz özgün makalemiz içinden ilk backlinki

“Kurumsal Seo” olarak verebiliriz fakat ikinci backlink anahtar kelimesini “Kurumsal Seo Şireti” ya da “Kurumsal Seo Firması” bir farklı şekilde vermemiz gerekirse “En iyi Kurumsal Seo” gibi alternatifler üretmektir. Haklı olarak Google Anahtar Kelime çeşitliliğine bakmaya başlamıştır. Özellikle rekabeti çok fazla olan siteler de 10’larca anahtar kelime türetilmeli ve backlinkler çeşitlendirilmelidir. Eğer Kurumsal Seo için backlink çalışması yapacaksak mesela %50 “Kurumsal Seo” %20 “Kurumsal Seo Şirketi” %20 “En İyi Kurumsal Seo” şeklinde belirlenmelidir %10 kafanıza gore “tıkla” ya da “buradan ulaşabilirsiniz” şeklinde vermeniz en doğrusu olacaktır. Belirtilen yüzdeler farazi verilmiştir burada en değerli anahtar kelimenizin yüzdesi fazla olmalı diğerleri ile çeşitlendirip doğallık kazandırmalısınız. Okumaya devam et