Paravan Blog Sitelerin Kurumsal Seo İçin Önemi

Kurumsal Seo çalışması yaptıracağınız ya da yaptırdığınız Web sitenizin Google aramalarında yükselmesi için paravan sitelerin önemini hepimiz biliyoruz.  Bu yazımız da nelere dikkat etmeniz gerektiğini detayları ile anlatacağız.

Paravan Blog Siteleri Açarken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Öncelikle Blog siteyi açarken site isminin anahtar kelimemizi türeterek açmamız gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse bizim anahtar kelimemiz “Kurumsal Seo” bu sebeple paravan blog açarken ismini missal olarak eniyikurumsalseosirketi.wordpress.com gibi seçerek açmalıyız. Google özellikle 2013 yazındaki algoritmasında domain isimlerine oldukça önem vermeye başlamıştır. Google’ın “Hummingbird” yani sinek kuşu adını verdiği algoritması anahtar kelimenin domain de geçmesine ve bu domain içerisinde kaliteli benzersiz bir makale içinden sizin Kurumsal Şirket adresinize gelen Backlinklerin önemi oldukça artmıştır.

Paravan Site içerisindeki kaliteli ve benzersiz makalelerin önemi

Google’ın amacı kaliteli ve doğru bilgiyi kullanıcıya en hızlı ve hatasız bir şekilde sunmak üzerine kurgulanmıştır. Bu sebeple kaliteli benzersiz ve uzun makalelere çok büyük bir önem vermektedir. Bu kaliteli makalelerin sizin hedef web sitenizi gösteriyor olması Google’ın sitenizi bu anahtar kelime de otorite site olarak Kabul etmesine ve ön sıralara çıkartmak için gerekli puanı vermesine olanak tanır.

Paravan Blog içerisinde kullanılması tavsiye edilen backlink adedi

Özgün makaleniz içerisinde iki adet backlink kullanmanız yeterli olacaktır size tavsiyem bu backlinkleri çeşitlendirerek belirlemenizdir. Buna örnek vermek gerekirse anahtar kelimemiz “Kurumsal Seo” ise biz özgün makalemiz içinden ilk backlinki

“Kurumsal Seo” olarak verebiliriz fakat ikinci backlink anahtar kelimesini “Kurumsal Seo Şireti” ya da “Kurumsal Seo Firması” bir farklı şekilde vermemiz gerekirse “En iyi Kurumsal Seo” gibi alternatifler üretmektir. Haklı olarak Google Anahtar Kelime çeşitliliğine bakmaya başlamıştır. Özellikle rekabeti çok fazla olan siteler de 10’larca anahtar kelime türetilmeli ve backlinkler çeşitlendirilmelidir. Eğer Kurumsal Seo için backlink çalışması yapacaksak mesela %50 “Kurumsal Seo” %20 “Kurumsal Seo Şirketi” %20 “En İyi Kurumsal Seo” şeklinde belirlenmelidir %10 kafanıza gore “tıkla” ya da “buradan ulaşabilirsiniz” şeklinde vermeniz en doğrusu olacaktır. Belirtilen yüzdeler farazi verilmiştir burada en değerli anahtar kelimenizin yüzdesi fazla olmalı diğerleri ile çeşitlendirip doğallık kazandırmalısınız.

Paravan site kalitesi

Backlink ağları kurarken bir piramit sistemi kurmalısınız ve IP çeşitliliğine önem vermelisiniz. Eğer ücretsiz blog açıyorsanız tüm siteleri wordpress üzerinden açmamalısınız, mümkün olduğunca çeşitlendirmelisiniz. En değerli blog siteler A Class IP üzerinde açılacak blog siteler olacaktır C Class IP de işimizi elbette görecektir. Benim tavsiyem 10 tane ücretsiz blog açıyorsanız 2 tane C Class ya da daha iyisi A Class IP üzeri anahtar kelimenizi içeren domain ile paravan site oluşturmanızdır. 10 ücretsiz paravan 2 Ücretli host üzerinde bulunan A Class IP ye backlink vermeli ve bu iki oterite özel site de ana web sitenize backlink vermelidir.

Örnekler de verdiğim paravan blog adetleri elbette ki anahtar kelimenin rekabet oranına gore değişiklik gösterecektir 10larca ya da binlerce olabilir.

Ücretsiz Paravan Blog Sayfalarındaki Makalelerin İçeriği

Google artık hemen, hemen tüm dilleri algılayabilmektedir ve biri yeni zellanda da sizin ile ilgili bir makale yazıp size referans gösterirse bunu değerlendirmektedir yani makalenin illa türkçe olma şartı yoktur. Elbette makalelerin türkçe olması en değerlisi olacaktır. Fakat rekabet eğer çok fazla ise maalesef bu kadar makale yazmak olanaksızlaşmaktadır. Benim tavsiyem backlink ağınızı basamaklandırın. Örneğin 1.000 tane düşük kaliteli blog sitesinde spin edilmiş ingilizce makale  içlerinden 10 tane C Class IP üzerinde bulunan blog sitesine backlink alınır bu 10 paravan siteye çeşitli backlink çalışmaları yapılabilinir ve üç ay kadar bir sure de bu 10 blog site oteriter site durumuna yükseltilerek ana sitemize backlink geçtiklerinde sağlamlaşmış sarsılmaz güçlü bir yer edinirsiniz ve başarı sağlarsınız.

Kurumsal Seo ve Paravan Blogların Örnek Kullanımı

Kurumsal Seo Çalışması için Paravan Blogların Örnek Kullanımı İle İlgili Görseli Görebilirsiniz

Google Algoritma değiştirirse ne olur?

En kötü ihtimalle 10 paravan blog sıralamadan düşer ama ana siteniz güçlü bir şekilde yerinde durmaya devam edecektir.

Sitelerin kalitesi

Ücretli hosting te bulunan paravan sitelerin kesinlikle iletişim sayfaları vs. tüm detayları düşünülmüş gerçek siteye yakın siteler olmasını tavsiye ediyorum. Google bir siteyi oteriter bir site klasmanına sokmadan once bir çok kalite değerlendirmesi yapmaktadır ve esas sitenizin yükselmesi için bu kaliteye ulaşmanızı öneririm.

Paravan siteler de Görsel ve Video Kullanımı

Kesinlikle tercih edilmesini öneriyorum, 1.000 lerce video eklemeniz beklenemez fakat makaleleri zenginleştirmek için alakalı video eklemek ve yine anahtar kelimeler ile etiketlenmiş görseller eklenmesi kaliteyi arttıracaktır.

Makale eklenme sıklığı ne olmalıdır

3 ay bayunca siteye düzenli makalelerin eklenmesi sitenin takip sıklığını ve kalitesini arttıracaktır bu blog sitelerin pagerank değerlerinin yükselmesi kesinlikle istediğimiz bir şey olacaktır. Eğer 10larca ya da Binlerce Blog oluşturma bunlara makale, görsel, video ve BackLink ekleme imkanınız yoksa biz size yardımcı olabiliriz.

Bu tür bir çalışma için lütfen anahtar kelimelerinizi ve web sitenizi bize ileterek fiyat teklifi talep ediniz.

İlgi ve alakanız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir